Karel Zima: Jsem patronem Fórumppv, podpořte nás má to smysl. Děkujeme

Andrea Marečková

<- zpět na herecký tým

Andrea Marečková (*1971)

Narozena v r. 1971 na jižní Moravě v Kyjově. Své první herecké zkušenosti jsem nasbírala v Hodonínském ochotnickém spolku, či v amatérském divadle Propadlo v Brně. Jsem atakybsolventka letních hereckých škol a divadelního ateliéru Petra Sherhaufera v Divadle Husa na Provázku. Po neúspěšných zkouškách na JAMU a DAMU jsem zvolila vlastní cestu k vytouženému divadlu. Coby vyučená švadlena jsem nastoupila do Divadla na Provázku v Brně jako kostymerka. Tam jsem, kromě práce kostymerské, hrála dál amatérské divadlo (spolek HUNAPRO – Žebrácká opera. Cabaret), zpívala jsem v jazzové kapele a posléze jsem byla obsazena už jako herečka-zpěvačka do profesionálních představení Divadla na Provázku.(Repová opera, Maryša, Tingl tangl, Babička, Květinový večírek...)

V Divadle na Provázku jsem nasbírala největší zkušenosti a zažila opravdu velké a silné období ve svém životě. Tady taky vznikl Spolek Sešlých (herci z Provázku a Ha-divadla) a kultovní představení Comedia deĺ arte aneb Konec šejků v Čechách se kterým jsme procestovali republiku a které se s velkým úspěchem hraje dodnes na zájezdech a nově v Divadle na Zábradlí.

Po osmi letech v Brně mi bylo režizérem a tehdejším uměleckým šéfem Vladimírem Morávkem nabídnuto herecké angažmá v Klicperově divadle v Hradci Králové. Tady jsem strávila sedm šťastných, nezapomenutelných let ve skvělém hereckém souboru a při práci s výbornými režiséry. (Maryša, Čechovovská trilogie, Balada pro banditu, Faust, Dům doni Bernardy , Ze života obludného hmyzu, Žebrácká opera, Pohádky pro zlobivé děti, Prodaná nevěsta,....)

Tady jsem se potkala se svým mužem, přesunuli jsme se do Prahy a přišla hlavní životní role a tou je matka dvou přenádherných dcer . Během mateřské dovolené jsem měla to potěšení hostovat v pražských divadlech, např v Divadle na Vinohradech ( Višňový sad, Ženitba v režii Vladimíra Morávka),v divadle ta Fantastika (Excalibur) ve scénickém čtení pod taktovkou Karla Krále v Divadle v Dlouhé,v inscenaci studia Továrna na Nové scéně ND-režie Viktorie Čermáková a v představení ND Nosorožec.

V současné době se věnuji především hraní pohádek . Společně s kolegyní Ivanou Hessovou jsme založily divadélko pro děti Kasperle a na repertoiru máme již tři pohádková představení.

S Ivanou Hessovou také pořádáme pravidelné letní divadelně-taneční soustředění pro děti v Mnichově Hradišti. Ve studiu Citadela v Praze vedu divadelní ateliér pro děti od 8 do 15 let.

Ve Velké Chuchli, kde žiju, jsem spoluzaložila ochotnický spolek, kde pracuji i jako režisérka s dětmi od 15 do 20 let. S oběma soubory už máme na kontě několik úspěšných autorských představení.

Nepřijata na hereckou školu

Hodonín-ochotnický spolek
absolventka divadelního ateliéru Petra Sherhaufera při divadle Husa na Provázku.
Brno-amatérské divadlo
Kostymerka v DHNP, posléze zpívající herečka.
Divadelní spolek Hunapro Žebrácká opera , Cabaret

zpěvačka jazzové kapely

Husa: Květinový večírek, Maryša , Tingl-tangl, Babička, Repová opera,
Comedie del
Klicperovo divadlo hradec Králové sedm let angažmá
Žebrácká opera
Balada pro banditu

Film: Nuda v Brně,tel. seriál Sanitka..

Divadlo na Vinohradech-Višňový sad Charlotte, Ženitba
Národní divadlo- Nosorožec
Divadlo v Dlouhé

projekt studio Továrna-spolupráce Nová scéna ND

divadlo Kasperle, dětský divadelní ateliér ve studiu CitadelaFórum pro prožitkové vzdělávání na givt Darujte teď hned!