Karel Zima: Jsem patronem Fórumppv, podpořte nás má to smysl. Děkujeme

Pavol Smolárik

<- zpět na herecký tým

Pavol Smolárik (*1981)

V letech 2001-2007 studoval na katedře alternativního a loutkového divadla DAMU, obor herectví. V roce 2007 mu festival Next wave udělil poctu objev roku v alternativním divadle za rok 2006. Je členem a spoluzakladatelem divadla Letí, které se programově věnuje současné světové i české dramatice.

Zpívá ve Sboru sestry sborovy, pravidelně hostuje v Dejvickém divadle. Je spoluautorem hudby k představením pohádka O bubínkovi, Všechna jediná, hra O Médei, Praha letí. Účastnil se mezinárodních projektů Goodies (div. Minor), Passage 2 (Klub mlejn, Praha) a pouličního festivalu Teatrotoč 2005.

Je spoluzakladatelem a kontrabasistou-zpěvákem divadelně-hudební skupiny Fekete seretlek. 2007-2010 měl angažmá v Divadle minor. Je spoluzakladatelem vokálně experimentálního sdružení Boca loca lab, kde pravidelně spolupracuje s režisérem Jiřím Adámkem. Hraje na kytaru, kontrabas, piano, perkuse a bicí. Zpívá a komponuje hudbu. Představení: Tiká tiká politika, režie Jiří Adámek, 4+4+4 dny v pohybu, Alfred ve dvoře, květen 2006) Adore, Roxy/Nod, režie Jakub Wagner svou vlastní ženou (monodrama), Divadlo letí 2006, režie Janek Růžička Elevátor, Divadlo letí 2007, režie Jiří Trnka Praha letí, Divadlo letí 2007, režie Marián Amsler Jan za chrta dán, Divadlo disk, režie Miroslav Krobot Pocítění vousů, Divadlo disk, režie Alžběta Tichoňová Plastelína, Divadlo disk, režie Marián Amsler Kyslík, Divadlo disk, režie Peter Chmela Okamžik, Divadlo disk, režie Jiří Ondra Evropané, Roxy/Nod, režie Jiří Adámek teritorium, Roxy/Nod, režie Jiří Adámek Všechna jediná, Divadlo alfred ve dvoře, režie Adéla Stodolová – Laštovková, Evropané, Roxy/Nod, režie Jiří Adámek Teritorium, Roxy/Nod, režie Jiří Adámek hudební doprovod a částečné autorství skladeb pro taneční představení; účast na festivalech v Caracasu - Venezuela, Puertto montt – Chile, Cena sazky za alternativní počin roku 2005, Grand prix na divadelním festivalu v polském Tczewie… Karkulka a červený balónek, Divadlo minor, režie Janek Jirků Klapzubova 11, Divadlo minor, režie Petr Forman Ostrov pokladů, Divadlo minor, režie Arnošt Goldflam Z knihy džunglí, Divadlo minor, režie Jiří Adámek Neználek ve slunečním městě, Divadlo minor, režie Petr Vodička Pojízdný lunapark Schworz, Divadlo minor, režie Petr Vodička Tisíc a jedna noc, Divadlo minor, režie Jiří Adámek Moje první encyklopedie, Divadlo minor, režie Jiří Adámek film: Marta a Berta, FAMU, režie Jitka Rudolfová Niečo medzi nami, FAMU Nejlepší playbacková zpěvačka, FAMU, režie Jitka Rudolfová Barevná etuda, FAMUFórum pro prožitkové vzdělávání na givt Darujte teď hned!