Karel Zima: Jsem patronem Fórumppv, podpořte nás má to smysl. Děkujeme

 

<- zpět na řízení organizace

Jaký má pro tebe Fórumppv význam?

Myšlenka prožitkového vzdělávání a poslání Fórappv se mi moc líbí  a to hlavně proto, že je zaměřeno na vzdělávání dětí , které pomocí divadelního představení nenásilnou a účinnou formou  seznamuje s tíživými problémy dnešní doby jako je např. kyberšikana, finanční gramotnost, mediální gramotnost, rasismus a další. V této činnosti vidím velký význam pro dnešní mládež, která je zahlcena různými i neověřenými informacemi z internetu. Je proto důležité o těchto problémech s dětmi diskutovat.

Co tě na Fóru nejvíce baví a co ti přináší?

Moc se mi líbí forma prožitkového vzdělávání, tak jak ji  praktikuje Fórumppv, kdy se děti mohou přímo zapojit do děje a změnit ho tak, jak by to mělo správně být a zároveň se tímto přímým prožitkem naučí mnohem víc, než kdyby o těchto situacích jen slyšely. Líbí se mi také, že děti se mohou do hry zapojit i jako herci a jednotlivé i nepříjemné situace si tak mohou nanečisto prožít a vyzkoušet. Je mi proto ctí, že se mohu podílet na tomto smysluplném projektu vzdělávání dětí prožitkem jako fundraiser  a vidím ve Fórumppv velký potenciál.

 

Petra Benešová DiS – po gymnáziu jsem studovala Vyšší odbornou školu obor Firemní marketing a management pro průmyslové a obchodní firmy. K divadlu jsem vždy měla velmi blízko, na střední škole jsem v rámci školního divadelního souboru hrála v divadle Minor a vyzkoušela jsem si i přijímací zkoušky na DAMU. Nakonec jsem se věnovala práci v marketingu a obchodu, ale k divadlu mám stále blízko.

Snad jen ještě můžu doplnit, že : Mám dceru a syna, kteří navštěvují soukromou alternativní školu Purkrabka, kde jsem se seznámila s Jitkou Andrlíkovou. Zajímám se o alternativní způsoby vzdělávání a forma prožitkového vzdělávání je mi proto velmi blízká. Před nedávnem jsme si v rodině prošli velmi vážným nádorovým onemocněním syna - leukémií, což mě nasměrovalo k novým životním zkušenostem a poznáním. Jsem ráda, že se nyní mohu zapojit do tak smysluplného projektu, jako je Fórum ppv, které vnímám i jako určité poslání, jak pomáhat dětem.

Fórum pro prožitkové vzdělávání na givt Darujte teď hned!