Dospělí diváci
Řešení životních krizí nanečisto aneb

Nemaluj čerta na zeď

představení pro dospělé diváky

Zprávy o válce, inflaci, přeplněných školách,
propouštění v práci, doznívající obavy z koronaviru
a k tomu rozpadající se vztahy, náročná puberta
našich dětí.… záchvaty paniky a strachu.
Znáte to? A co s tím?

Anotace

Michalovi je 48 let, je otcem dvou dětí. Lindu (22 let) má z předchozího vztahu, Jakuba (15 let) se svojí nynější manželkou Pavlou. V práci se mu během let podařilo dotáhnout to na zajímavou pozici, má ale poslední dobou z různých náznaků stále silnější pocit, že o ni může brzy přijít. K tomu mu navíc přibyla starost o nemocnou maminku. Jeho největším nepřítelem jsou teď ale jeho vlastní domněnky a strachy. Co je skutečnost a co je jen v jeho hlavě? Chce ho jeho nadřízený odměnit, nebo jen hledá způsob, jak se ho bez odstupného zbavit? A co Pavla, skutečně si přestali úplně rozumět, nebo je to zase jen nějaká jeho domněnka? A Linda, opravdu není schopná se o sebe ve svém věku postarat a budou ji mít na krku do konce života? Jak dlouho se dá takhle žít, aby se člověk nezbláznil…?

A jak představení probíhá?

Jedná se o jedinečný projekt skutečně interaktivního divadla. Budete mít možnost zahrát si s profesionálními herci a režírovat je navíc budete Vy sami. Vyzkoušíte si nanečisto a v bezpečném prostředí řešení různých krizových situací. Ukážeme Vám, že z každého problému existuje nějaká cesta ven a že je lepší soustředit se na přítomnost a nevymýšlet zbytečně katastrofické scénáře. A slibujeme, že přitom bude i legrace.

 

Co je to divadlo fórum?

Jde o techniku, která vznikla před mnoha lety v Brazílii jako tzv. divadlo utlačovaných. Nejprve Vám odehrajeme krátký dramatický příběh se špatným koncem. Stejný příběh Vám pak odehrajeme vzápětí znovu, Vy už ale budete mít možnost ho kdykoli zastavit a korigovat jednání postav děje. Můžete jim třeba jen poradit vhodnější řešení některé z inscenovaných situací, nebo herce v jeho roli na chvíli nahradit a vhodné řešení sám aktivně předvést. Můžeme společně zkusit opakovaně i různá řešení pro jednu situaci. Je to vlastně takový trenažér našeho života, řešení krizí na nečisto. Jak náš příběh nakonec dopadne tedy vždycky záleží hlavně na Vás. Představením vás provede postava průvodce, který s Vámi i ostatními diváky bude rozebírat výhody a nevýhody navrhovaných alternativních řešení. Nebude Vám ale říkat, co je správně a co ne. Co je v hodné řešení a co by určitě nefungovalo. Na to si musí přijít každý sám.

 

Hrajeme vždy pro jen menší skupiny diváků, aby se nám podařilo vytvořit společně bezpečné prostředí, ve kterém nebudete cítit ostych zapojit se. Nikoho nenutíme aktivně se zúčastnit, pro někoho bude stačit prostě se jen dívat. Bude tedy pouze na Vás, jak naše představení prožijete a co si z něj odnesete. Představení trvá přibližně 90 minut.

Představení vzniklo díky laskavé
podpoře hl. města Prahy

Kontakt

Fórum pro prožitkové vzdělávání

Zapsaný ústav, IČ: 027 61 181

Vášova 265/19, 103 00 Praha 10

info(zavináč)forumppv.cz

T: +420 777 140 494

Podpořte nás

Pro naši neziskovou organizaci je velmi důležitý transparentní způsob jejího financování. Pro tento účel jsme zřídili účet u ČSOB 267583161/0300

Děkujeme Vám!