O nás
Pár slov o nás

Úvodem

Kdo jsme

Jsme nestátní nezisková organizace založená v roce 2014. Hlavním pilířem naší činnosti jsou interaktivní prožitkové programy pro děti školního věku a studenty středních škol. Tyto programy jsou zaměřeny primárně na oblast prevence rizikového chování a dále pak také na sociální a osobnostní rozvoj. Naše vzdělávací programy realizujeme přímo ve školách či v dětských domovech. Jsme držiteli akreditace MŠMT pod číslem MSMT- 27645/2021-1.

 

Na co se zaměřujeme

Zaměřujeme se primárně na využívání prostředků interaktivního edukativního divadla pro prevenci sociálně problematických jevů, jako například šikany a kyberšikany, nedostatečné finanční gramotnosti, mentální anorexie či dětské obezity, domácího násilí apod. Spolupracujeme se zkušeným hereckým a lektorským týmem, který na základě dlouhodobé praxe ovládá techniky tzv. divadla fórum, strukturovaného dramatu a dalších nástrojů prožitkové pedagogiky. Jedná se přitom o ideální způsob, jak vzdělávání ve zmíněných oblastech v praxi realizovat.

Z čeho vycházíme

Naše práce je reprezentována základnou této pomyslné pyramidy. Ta ukazuje procenta informací, která si děti zapamatují při použití různých vzdělávacích technik. Nejvíce se tedy děti naučí v případě, když mají dané sdělení spojené s určitým prožitkem - například telefonní číslo Linky bezpečí s pocitem strachu o hlavního hrdinu v námi inscenovaném příběhu. A právě takovému způsobu vzdělávání se říká prožitková pedagogika.

10 % z toho, co čtou
20 % z toho, co slyší
30 % z toho, co vidí
50 % z toho, co slyší a vidí
70 % z toho, co řeknou a napíší
90 % z toho, co sami udělají

Kontakt

Fórum pro prožitkové vzdělávání

Zapsaný ústav, IČ: 027 61 181

Vášova 265/19, 103 00 Praha 10

info(zavináč)forumppv.cz

T: +420 777 140 494

Podpořte nás

Pro naši neziskovou organizaci je velmi důležitý transparentní způsob jejího financování. Pro tento účel jsme zřídili účet u ČSOB 267583161/0300

Děkujeme Vám!