Novinky
Aktuálně o nás

Novinky

aneb co nás čeká a co právě proběhlo

Jitce Andrlíkové byla v soutěži organizované nizozemskou ambasádou v ČR udělena odbornou porotou cena Kreativní hrdina v kategorii aktivit s regionálním dopadem. Následně byla Jitka na slavnostním předávání těchto ocenění 14.října přítomnými hosty zvolena celkovou vítězkou mezi všemi kategoriemi a byl jí tak udělen titul Kreativní superhrdina 2021.

Jsme rádi, že jsme mohli po nynějším uvolnění protiepidemiologických opatření přejít opět k prezenční formě našich edukativních představení a projektových dnů

Fórum odehraje na Národních dnech prevence 2021, pořádaných pod záštitou MVČR 6.října v Plzni, své představení Jsi nula... !!! se zaměřením na prevenci kyberšikany. Představení bude zároveň streamováno on-line účastníkům této akce.

Jitka Andrlíková, Barbora Pecháčková a Andrea Marečková vystoupily s přednáškou na téma využití prožitkové pedagogiky pro prevenci kyberšikany na konferenci Bezpečná škola 2021, pořádané 21.září pod záštitou MŠMT a MVČR.

Je nám ctí, že jsme byli v pozici podporující organizace přizváni k iniciativě Domácí úkoly 2021, která má za cíl napomoci potřebné reformě českého školství. Tuto aktivitu jednoznačně podporujeme.

Fórum bylo pozváno s představením ´Tak to prostě je!´ na akci Cihlafest 2021, která se uskutečnila 21.8. na Slapech. Měli jsme tak možnost předvést svoji práci široké veřejnosti, a to ve společnosti dalších velmi zajímavých účinkujících.

Rozhovor s Jitkou Andrlíkovou o historii, současných aktivitách i dalších plánech Fóra pro odborný časopis Průvodce společným vzděláváním

Reportáž v časopise Reflex z našeho představení se zaměřením na prevenci kyberšikany. Představení jsme odehráli v prosinci loňského roku krátce předtím, než byly s ohledem na protiepidemiologická opatření vyšší ročníky škol opět převedeny na distanční výuku.

Protiepidemiologická opatření trvají, a tak se i my musíme přemístit do on-line prostředí. I když osobní kontakt s dětmi přímo ve školách nelze jednoduše nahradit, má i on-line verze našich představení podle odezvy dětí i jejich učitelů potřebný pozitivní účinek.

Rozhovor na rádiu Proglas se zaměřením na kyberšikanu, její projevy a možnosti prevence v rámci dopoledního vysílání se zaměřením na bezpečí dětí v on-line prostředí.

Jitka a Bára byly pozvány s přednáškou 'Prevence kyberšikany formou Divadla Fórum' na konferenci Bezpečná škola 2020. Akce se uskuteční z důvodu protiepidemiologických opatření v náhradním termínu, o kterém Vás budeme včas informovat.

Fórum se úspěšně kvalifikovalo mezi vzdělávací instituce, které Nadace O2 v rámci svého grantového programu doporučuje školám pro programy se zaměřením na prevenci kyberšikany a bezpečnost v on-line prostředí.

V posledním čísle časopisu Loutkář vyšel rozhovor s Jitkou o Fóru a o jejím životním příběhu. Ve stejném čísle najdete také rozhovor s našimi herci Pavlem Smolárikem a Petrem Raifem.

Kontakt

Fórum pro prožitkové vzdělávání

Zapsaný ústav, IČ: 027 61 181

Vášova 265/19, 103 00 Praha 10

info(zavináč)forumppv.cz

T: +420 777 140 494

Podpořte nás

Pro naši neziskovou organizaci je velmi důležitý transparentní způsob jejího financování. Pro tento účel jsme zřídili účet u ČSOB 267583161/0300

Děkujeme Vám!