Luboš Janák

 

Jsem absolventem Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, oboru regionální rozvoj. S divadlem jsem výrazněji propojený už od časů mého dospívání, a to i aktivně. Využívání divadla ve vzdělávání mě začalo postupně velmi zajímat, ještě výrazněji hlavně poté, co jsem se stal sám otcem. Protože jsem se už kdysi na počátku své pracovní dráhy rozhodl pro pestrý profesní život, věnuji se od roku 2004 managementu projektů realizovaných za využití dotací veřejnými i soukromými subjekty, od roku 2010 pak pod hlavičkou www.czechpm.cz. Snažím se hlavně pomáhat tam, kde je to opravdu potřeba a kde případné dotace a výsledky celého snažení vedle materiálních přínosů znamenají pro všechny zúčastněné také obyčejnou lidskou radost. V posledních letech se proto vracím prostřednictvím různých ESF projektů stále více do neziskového sektoru, což je pro mě zcela upřímně téměř vždy takovým pohlazením na duši.

 

Jaký má pro tebe Fórum význam?

Fórum má pro mě význam zejména v lidské rovině. S jeho týmem spolupracuji dlouhodobě, líbí se mi celá filosofie takto koncipovaného vzdělávání, ale hlavně jsem přesvědčený o smysluplnosti podobných projektů. Takováto spolupráce pak jednoznačně nabijí i mě.

 

Co tě na Fóru nejvíce baví a co ti přináší?

Jak jsem už zmínil, práce pro neziskový sektor je něco, co mně osobně přináší téměř vždy lepší náladu. Jsem si jistý, že obdobné projekty reálně pomáhají. Pro spoustu lidí v dotačním poradenství je vrcholem najít klienta, který si přes dotaci pořídí výrobní stroj za 100 milionů korun nebo postaví pension a předá jim tučnou provizi. Mně spíše baví pomáhat dětem, lidem na ulici nebo těm, kteří se dostali do nějaké obtížné životní situace.

Kontakt

Fórum pro prožitkové vzdělávání

Zapsaný ústav, IČ: 027 61 181

Vášova 265/19, 103 00 Praha 10

info(zavináč)forumppv.cz

T: +420 777 140 494

Podpořte nás

Pro naši neziskovou organizaci je velmi důležitý transparentní způsob jejího financování. Pro tento účel jsme zřídili účet u ČSOB 267583161/0300

Děkujeme Vám!