Petra Špalková

 

Proč jste se rozhodla spojit své jméno zrovna s Fórem?

Myslím, že základ do života pro každé dítě, které právě opustilo bublinu nejužší rodiny, tedy vzdělání, sociální zdatnost, orientaci v tomto stále složitějším světě, schopnost komunikovat, ale i schopnost rozeznat zlo a pojmenovat ho a umět se adekvátně bránit, tedy všechno to, co by měla zprostředkovat dobrá škola, je nutné podporovat a upevňovat všemi myslitelnými pozitivními způsoby, příklady, zážitky. Fórum poměrně ojedinělou formou právě na poli podpory sociální inteligence a posílení schopnosti rozpoznat a následně se vymezit vůči negativnímu či toxickému jednání pracuje. A mně to přijde velmi dobré a důležité.

 

Jaký má pro Vás Fórum význam?

Význam Fóra spatřuji především v tom, že se zabývá prevencí, a to zatím zejména u dětí základních škol, kdy vybudování zdravých návyků v takto raném věku může podpořit sociální vývoj dospívajících třeba i do takové míry, že předejde možným krizovým scénářům v období středoškolského a vysokoškolského studia, kdy jsou už samostatnější a nejsou již tak dobře chráněni rodiči.

 

Co Vás na Fóru nejvíce baví a co Vám přináší?

Mě baví nejvíc právě ta zážitková forma, možná můžeme říct prožitková. Tím, že je dítě aktivní a samo se dobrovolně zapojí do debaty nebo samotného “představení”, může si samo zkusit obstát v simulované situaci a je v bezpečí, protože chápe, že je to “jen jako”. Navíc je to kolektivní zážitek pro celou tu skupinu (školní třídu), kdy se děti navzájem povzbuzují, radí si, doplňují se. Je to škola hrou v praxi.

 

Co očekáváte od spolupráce?

Očekávám, že se Fórum rozroste, získá adekvátní finanční podporu a bude moct rozvíjet a rozšiřovat pole působnosti, ať už zvyšováním věkové hranice účastníků anebo proškolováním pedagogů a školních psychologů.

 

Kde se o Vás můžeme dozvědět více?

Jé, to nevím. O mě se nejvíc dozvíte, když se přijdete podívat do divadla! Hraju v Divadle v Celetné, se spolkem Masopust v Divadle Na Zábradlí, v Divadle V Dlouhé, v divadle Palace, v divadle V Rytířské, na Letních Shakespearovských slavnostech… a v září budu mít filmovou premiéru – Alice Nellis natočila myslím velmi krásný a něžný film Buko, který je o tom, jak vztah ke zvířeti může narovnat a změnit zašmodrchané osudy a vztahy v rámci rodiny.

 

Patroni
Categories

Kontakt

Fórum pro prožitkové vzdělávání

Zapsaný ústav, IČ: 027 61 181

Vášova 265/19, 103 00 Praha 10

info(zavináč)forumppv.cz

T: +420 777 140 494

Podpořte nás

Pro naši neziskovou organizaci je velmi důležitý transparentní způsob jejího financování. Pro tento účel jsme zřídili účet u ČSOB 267583161/0300

Děkujeme Vám!