Jana Lálová

 

V roce 2000 jsem začala studovat Pedagogickou fakultu na UK obor učitelství 1.stupeň, Aj pro 1.stupeň. Během studia jsem absolvovala 3měsíční stáž v Holandsku, kde jsem se poprvé setkala s jiným pojetím výuky. Výuky zážitkové, více zaměřené na osobnostní rozvoj žáka. Po příjezdu z Holandska jsem se zúčastnila několika kratších kurzů na téma didaktické hry ve výuce, zážitkové pedagogiky, osobnostního rozvoje žáka či prázdninový kurz ‚Prázdniny trochu jinak‘. Ještě na pedagogické fakultě jsem začala učit na základní škole Aj. V roce 2005 jsem úspěšně studia dokončila. Od roku 2008 do roku 2014 jsem absolvovala školu nejvyšší – ‚školu mateřství‘. V té jsem se naučila nejvíce 😊. Pro své děti jsem začala textovat písně, vymýšlet prožitkové outdoorové hry pro ně a pro jejich kamarády. V roce 2017 jsem absolvovala dvouletý kurz dramatické výchovy na katedře výchovné dramatiky na DAMU. V současné době učím na ZŠ Filosofská na prvním stupni Čj a Aj. Vedu dětský divadelní soubor Tralalák, pro který píšu autorská představení.

 

Jaký má pro mě Fóru?

Přináší zkušenost prožitku v moc důležitých oblastech, tématech (multikultura, šikana, kyberšikana atd.). Co považuji za bezvadné je to, že prožitek je řízeny různými aktivitami, lektory a přestože téma i prožitek samotný může být nepříjemný, celková atmosféra je bezpečná, příjemná a výsledný pocit v člověku je moc fajn.

 

Co ti Fórum přináší?

Jednoznačně různé cesty objevování řešení, vnímání prožitku a v neposlední řadě vykročení z komfortní zóny „diváka“.

Kontakt

Fórum pro prožitkové vzdělávání

Zapsaný ústav, IČ: 027 61 181

Vášova 265/19, 103 00 Praha 10

info(zavináč)forumppv.cz

T: +420 777 140 494

Podpořte nás

Pro naši neziskovou organizaci je velmi důležitý transparentní způsob jejího financování. Pro tento účel jsme zřídili účet u ČSOB 267583161/0300

Děkujeme Vám!