Lucie Švábová

 

Narodila jsem se v říjnu 1975. Vystudovala jsem Gymnázium Jana Keplera a poté pokračovala na DAMU studiem oboru Výchovná dramatika. Své studium jsem završila státní zkouškou v roce 2001. Od svých 15 let jsem průběžně pracovala s dětmi různých věkových kategorií jako vedoucí dramatických nebo divadelních zájmových kroužků. Po ukončení studia na DAMU jsem se stala i lektorkou seminářů hlasové a mluvní výchovy pro učitele. S divadlem Basta&Fidli jsem hrála divadlo pro děti převážně v mateřských školách. Po mateřské dovolené jsem pracovala jako učitelka rétoriky na GJK a na Střední pedagogické škole v Praze 6, jako učitelka Osobnostní a dramatické výchovy. V současné době pracuji jako učitelka literárně-dramatického oddělení v ZUŠ na Praze 5.

 

Jaký má pro tebe Fórum význam?

Fórum je pro mě skvělý tým lidí, kterým jde o společnou věc. To znamená, potkat se s dětmi různého věku, přinést jim téma-problém a pokusit se hledat cesty k jeho řešení. Je pro mě cenné vidět, jak se jako aktéři divadla Fórum posouváme, nezůstáváme spokojeni na určitém bodu naší produkce, ale zpracováváme nové podněty od naší ředitelky Jitky, metodičky Báry, pedagogů, a především od dětí. Je to živý proces, úžasná metoda divadla ve výchově.

 

Co tě na Fóru nejvíce baví a co ti přináší?

Nejvíce mě baví naše cílová skupina – děti. Vždy nás něčím překvapí. Často, dojatá sleduji, jak v sobě nacházejí odvahu, statečnost věci měnit, jak nejsou lhostejné vůči útlaku druhého. Tato metoda jim umožňuje říci a ukázat, co si myslí. Nejcennější okamžiky jsou, přijde-li po představení učitelka se slovy: “ Já je takhle vůbec neznám, nečekala bych, že se takto aktivně zapojí a ta dívka, co šla první do výměny je tichá, nekomunikuje a zde se zapojila, myslím, že i ostatní děti byly překvapeny jejím dobrým nápadem”. To jsou ty chvíle, pro které stojí za to ráno vstát a vyrazit hrát.

Kontakt

Fórum pro prožitkové vzdělávání

Zapsaný ústav, IČ: 027 61 181

Vášova 265/19, 103 00 Praha 10

info(zavináč)forumppv.cz

T: +420 777 140 494

Podpořte nás

Pro naši neziskovou organizaci je velmi důležitý transparentní způsob jejího financování. Pro tento účel jsme zřídili účet u ČSOB 267583161/0300

Děkujeme Vám!