Patrik Vojtíšek

 

V roce 1973 v pražské motolské nemocnici poprvé a naposledy počůral zdravotní sestru a tím začala jeho exhibicionistická jízda životem. Již na základní škole projevil svůj nesporný divadelní talent v recitační soutěži Pražské vajíčko, kde obsadil 3. místo v celopražském kole s básní Supernova. Možná je to náhoda, ale po této soutěži se ve škole objevili filmoví producenti, kteří si jej vybrali na kamerové zkoušky a jeho postava poprvé zazářila na stříbrném plátně ve filmu Horká kaše pod taktovkou Radovana Urbana. Po základní škole rozvíjel dále svůj talent na ZUŠ u prof. Jiřího Hromady, kde ztvárnil své první divadelní role na prknech Klicperova, dnes Salesiánského divadla. Po návratu z roční stáže v Paříži se čirou náhodou dostává do Divadla v Řeznické, kde působí jako technik a příležitostný herec. Náhoda tomu chtěla, když předváděl svůj bravurní výkon – roli Hamleta, všimla si jej právě vznikající divadelní skupina, později slavné Divadlo Nablízko a oslovila jej ke spolupráci na představení Tracyho tygr v Divadle Rubín. Tím začala jeho opravdová herecká kariéra. Divadlu Nablízko zůstává věrný po mnoho let až do jeho absolutního rozpadu. Kromě Divadla Nablízko účinkoval také např. V Divadle Na zábradlí, Dejvickém divadle, Divadle na voru, Divadle Alfred ve dvoře, Divadle Na prádle a několika dalších. Mimo jiné se poměrně dlouhou dobu věnuje i výrazovému tanci. Spolupracoval např. s Lenkou Ottovou – Hamu, Janem Benešem – Duncan centre atd. Dále se příležitostně věnuje moderátorské činnosti – např. Colours of Ostrava, United islands of Prague a mnoha dalších. V posledních letech jste jej mohli vidět např. Na divadelní lodi bratří Formanů v několika představeních Divadla Aqualung, které se rekrutovalo z části členů bývalého Divadla Nablízko. V současnosti se nejvíce věnuje dětským představením v Divadle Krapet, se kterými obráží celou republiku a rozsévá úsměvy na dětských tvářích.

 

Jaký má pro tebe Fórum význam?

Do Fóra jsem byl přizván před mnoha lety. Už od samého začátku jsem věděl, že toto divadlo bude obohacovat nejen děti a mládež, ale i mě samotného. Tímto úvodem jsem naznačil to, že Fórum má pro mě význam hlavně obohacující a za to patří velký dík jak dětem a mládeži, tak kolegům.

 

Co tě na Fóru nejvíce baví a co ti přináší?

Baví mě interakce s dětmi a nečekané příběhy, které při samotné hře spontánně vzniknou. Myslím si, že děti jsou naše budoucnost a jsem rád, že mohu být součástí tohoto vzdělávacího programu, ve kterém je učíme o věcech hlouběji přemýšlet, rozhodovat se a nést za svá rozhodnutí zodpovědnost.

Kontakt

Fórum pro prožitkové vzdělávání

Zapsaný ústav, IČ: 027 61 181

Vášova 265/19, 103 00 Praha 10

info(zavináč)forumppv.cz

T: +420 777 140 494

Podpořte nás

Pro naši neziskovou organizaci je velmi důležitý transparentní způsob jejího financování. Pro tento účel jsme zřídili účet u ČSOB 267583161/0300

Děkujeme Vám!