Daniel Šváb

 

Narodil jsem se v dubnu roku 1976. Absolvoval jsem Gymnázium Jana Keplera v Praze. Po gymnáziu jsem se dostal na herectví na DAMU a brzy jsem začal hrát ve Studiu Ypsilon, které založil Jan Schmid a toto angažmá trvalo do roku 2017. Od té doby jsem na volné noze. Dále jsem členem skupiny BocaLocaLab, která se snaží posouvat hlas a text více do role hudebního nástroje a hudební partitury. V poslední době tato skupina premiérovala mluvenou operu skladatele Martina Smolky, Bludiště seznamů. Tu napsal a režíroval Jiří Adámek, zakladatel výše zmíněné skupiny. Dlouhodobě spolupracuji s divadlem Minor. A jsem členem hudební skupiny Botafogo, v níž hraji na kontrabas, a kterou založil člen Studia Ypsilon Jan Jiráň.

 

Jaký má pro tebe Fórum význam?

Při každém představení, které jsem odehrál, jsme s dětskými diváky vždy zažili něco autentického. Byť je to celé jenom “jako”, tak to co děti při představeních Fóra prožívají, bývá natolik silné, že mě to pokaždé fascinuje, uchvacuje a dost často i dojímá.

 

Co tě na Fóru nejvíce baví a co ti přináší?

To, jak moc jsou děti v průběhu představení schopny se otevřít a hluboce jednotlivé situace prožít, je prostě skvělé!

Kontakt

Fórum pro prožitkové vzdělávání

Zapsaný ústav, IČ: 027 61 181

Vášova 265/19, 103 00 Praha 10

info(zavináč)forumppv.cz

T: +420 777 140 494

Podpořte nás

Pro naši neziskovou organizaci je velmi důležitý transparentní způsob jejího financování. Pro tento účel jsme zřídili účet u ČSOB 267583161/0300

Děkujeme Vám!