Václav Rašilov

 

Narodil jsem se v roce 1976 v Praze. Po maturitě na pražské konzervatoři jsem nastoupil na DAMU, kde jsem v roce 1999 absolvoval na katedře alternativního a loutkového herectví. Se spolužáky jsme po škole založili generační divadlo Nablízko působící v A studiu Rubín. 7 let jsem byl v angažmá v dětském divadle Lampion v Kladně, kde jsem ztvárnil řadu činoherních i loutkových rolí a kde hostuji dodnes. Účinkoval jsem v řadě televizních seriálů (Proč bychom se netopili, Místo nahoře…atd.) a pohádek (Vohnice a Kilián, Tajemný svícen…atd.). Průběžně se věnuji rozmanitým divadelním a filmovým projektům, dabingu, rozhlasové tvorbě a hostuji v různých pražských divadlech (Studio Hrdinů, Divadlo Aqualung, Divadlo pana Vávry… atd.).

 

Jaký má pro tebe Fórum význam?

Význam Divadla Fórum vidím v jeho otevřené formě – v tom, jak se děti (diváci) zapojují, jednají sami za sebe, hledají řešení problematického momentu…, čímž celý příběh mění a učí se tím kritického myšlení svou bezprostřední zkušeností.

 

Co tě na Fóru nejvíce baví a co ti přináší?

Na divadle Fórum mě nejvíc baví to, že se maže hranice mezi divákem a hercem – jejich role se neustále proměňují, takže se můžeme od sebe navzájem učit.

Kontakt

Fórum pro prožitkové vzdělávání

Zapsaný ústav, IČ: 027 61 181

Vášova 265/19, 103 00 Praha 10

info(zavináč)forumppv.cz

T: +420 777 140 494

Podpořte nás

Pro naši neziskovou organizaci je velmi důležitý transparentní způsob jejího financování. Pro tento účel jsme zřídili účet u ČSOB 267583161/0300

Děkujeme Vám!